1. سایت کتاب خوون
  2. عضویت و شروع کار در کتاب خوون

عضویت و شروع کار در کتاب‌خوون

شروع کار در کتابخوون چگونه است؟

برای شروع فعالیت در برنامه کتابخوون ابتدا لازم است عضو شوید. خیلی راحت!
عضویت به سادگی در همان صفحه ورودی سایت انجام می‌شود. کافی‌ست گزینۀ عضویت در کتاب‌خوون را در همان صفحه ورودی انتخاب و اطلاعات اولیه خود را وارد کنید.
اطلاعات اولیه شامل یک آدرس ایمیل و نام کاربری است. بعدا هم می‌توانید اطلاعات تکمیلی را وارد نمایید که مثل یک عضو و کاربر جدی مشغول کار شوید!
اکنون شما یک کاربر عضو در برنامه کتاب‌خوون هستید... خوش آمدید!

خوب حالا که عضو شدید برای شروع فعالیت چه کار باید انجام دهید؟
قبل از هر کار لازم است قفسه‌های کتاب خود را تشکیل دهید. کتابخانۀ من آرشیوی مجازی از مجموعه کتاب‌های شخصی هر کاربر است که شامل سه قسمت مجزا از کتاب‌های شماست:
خوانده‌ام: شامل کتاب‌هایی که تاکنون خوانده‌اید،
در حال خواندن: شامل کتاب‌هایی که هم‌اکنون در حال خواندن هستید و هنوز آنها را تمام نکرده‌اید (شامل یک یا حتی چند عنوان کتاب که احتمالا همزمان در حال خواندن هستید... شاید هم مدتهاست نیمه کاره رها کرده‌اید!)،
خواهم خواند: شامل کتاب‌هایی که می‌خواهید در آینده بخوانید (این قفسه معمولا با دیدن و علاقمندی به یک کتاب ایجاد و تکمیل می‌شود، کتابهایی که شاید دیگران توصیه کرده‌اند و یا با دیدن نظر دیگران علاقمند شده‌اید بعدا بخوانید).

یادتان باشد که این قفسۀ شخصی از کتاب‌ها به مرور زمان تکمیل می‌شود. حتی ممکن است بعد از مدتی با دیدن تصویر یا اسم یک کتاب، به یاد بیاورید که مدتها قبل این اثر را خوانده‌اید و آن را به قفسۀ خوانده‌ام اضافه نمایید. اما اکنون تا جای ممکن قفسۀ کتابخانۀ من مربوط به خودتان را با حوصله و دقت بسازید و کامل کنید!

قدم اول: سعی کنید که کتابخانۀ مجازی‌تان را با حوصله تکمیل کنید.... اما چگونه؟

اگر می‌خواهید کتابی را به قفسه خود اضافه کنید:
در باکس جستجو نام کتاب را تایپ کنید!
اگر این کتاب قبلا در فهرست آثار کتاب‌خوون ثبت شده باشد نام کتاب در زیر جستجوی شما می‌آید. حتی در حین تایپ اسامی آثاری که به حروف تایپ شما نزدیک باشد ظاهر و پیشنهاد می‌گردد. شما با یافتن کتاب موردنظر، انتخابش کنید و صفحه آن کتاب باز می‌شد. مشخصات کتاب در این صفحه می‌آید و با اطمینان از درستی کتاب موردنظر، گزینۀ خوانده‌ام (یا در حال خواندن) را از زیر کتاب انتخاب کنید.
اکنون این کتاب به صورت خودکار در قفسۀ موردنظر در کتابخانۀ شما قرار می‌گیرد.
اما اگر این کتاب قبلا در فهرست آثار کتاب‌خوون ثبت نشده باشد نام کتاب در جستجوی شما پیدا نمی‌شود. یا در حین تایپ اسامی آثاری می‌آید که مورد درخواست شما نیست. پس با نیافتن کتاب موردنظر می‌توانید خیلی راحت دست به کار شوید:
گزینۀ افزودن کتاب را انتخاب کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید با ورود اطلاعات لازم کتابی که در فهرست کتاب‌خوون نبوده را به آن اضافه کنید.
سعی کنید اطلاعات دقیق و کاملی از کتاب را وارد کنید تا با این کار به دقت اطلاعات سایت کمک نمایید.

پس تا زمانی که کتابی را انتخاب نکرده‌ام، آن اثر هیچ ارتباطی با کتابخانه من نخواهد داشت ولی با توجه و انتخاب هر کتاب، یکی از سه حالت بالا را برای کتاب و قرار دادن آن در کتابخانۀ شخصی باید انتخاب کنم.
قفسه «کتاب‌خانه من» به مرور زمان شبیه به بایگانی و آرشیوی از فعالیت‌های کتاب‌خوانی هر شخص خواهد شد بطوری که هر فرد می‌داند در هر سال چه آثار و چند کتاب را خوانده است.
با دیدن هر کتاب در صفحات سایت، یا آثاری که از طریق دوستان، گروه‌ها و انجمن‌ها و حتی پیشنهاد سایت معرفی می‌گردد و نظر کاربر را جلب می‌کند، می‌توان آن را برای قرارگرفتن در قفسۀ کتاب‌های آتی انتخاب کرد.
با این کار فراموش نخواهیم کرد که یک روز فلان کتاب را برای خواندن در نظر گرفته‌ایم.

چگونه می توانم حساب کاربری خود را در کتاب‌خوون لغو کنم؟
نحوه حذف حساب کاربری شما در سایت کتاب‌خوون به این طریق است:
1) بر روی تصویر خود در بالای صفحه کلیک کنید و روی «تنظیمات حساب کاربری» در پایین کلیک کنید.
2) به قسمت تنظیمات بروید.
3) به پایین صفحه بروید و بر روی «حذف حساب کاربری من» کلیک کنید.
4) در صفحه بعد نیز تأیید کنید که مطمین هستید میخواهید حساب خود را حذف کنید.
با این کار، اطلاعات حساب شخصی شما، اسامی کتاب‌هایی که قفسه‌بندی کرده‌اید و همچنین فهرست دوستان‌تان از سایت حذف خواهند شد. توجه داشته باشید که با این‌کار تنها اطلاعات حساب شخصی شما حذف می‌گردد (مواردی که گفته شد) اما کتاب‌هایی که امتیاز‌بندی و بررسی (نظر و یادداشت) کرده‌اید، باقی خواهد ماند.
اگر شما نویسنده هم باشید، می‌توانید حساب کاربری خود را به همین شیوه حذف کنید. 

چطور به پروفایلم تصویر اضافه کنم؟
در اینجا نحوه افزودن تصویر (نمایه) شما در سایت کتاب‌خوون بیان می‌گردد:
1) روی تصویر پروفایل خود که در بالای صفحه قرار دارد ماوس را نگه دارید و بر روی «تنظیمات حساب» کلیک کنید.
2) در سمت راست صفحه، روی «انتخاب فایل» کلیک کنید.
3) فایل تصویری خود را پیدا کنید.
4) روی «آپلود عکس» کلیک کنید.

من رمز عبورم را فراموش کردم، چگونه می‌توانم دوباره رمز عبور انتخاب کنم؟
شما می توانید با رفتن به صفحه ورود کتاب‌خوون و کلیک بر روی «فراموشی رمز عبور»، آدرس ایمیل خود را نیز در آن جا وارد کنید و منتظر دریافت ایمیل بمانید. با رسیدن ایمیل و تایید آن، دوباره رمز عبور خود را انتخاب کنید و وارد برنامه کتاب‌خوون شوید.

جستجوی کتاب: برای اشتراک گذاری نظرات و دوستیابی با علائق مشترک!