1. سایت کتاب خوون
  2. مقدمه کتابخوون

مقدمه کتاب‌خوون

مقدمه‌ای دربارۀ کتاب‌خوون

سال‌هاست از دور و نزدیک با کتاب سرو کار داریم. حتی با دوستان حرفه‌ای‌تر، از ناشر و نویسنده نیز در ارتباط بوده‌ایم. پس شاید بی‌راه نباشد که همانند دلسوزان کار فرهنگی، نگرانِ وضع کتاب و کتابخوانی باشیم.
در چند سال اخیر به دلایل مختلف میزان کتابخواندن همۀ ما کمتر شده است: از حضور شبکه‌های مجازی و کانال‌های ماهواره‌ای گرفته تا گرفتاری‌های مختلف اقتصادی.
این‌ها را همه می‌دانیم و نگران هم هستیم، اما بالاخره باید حرکتی کرد. با نشستن و زانوی غم در بغل گرفتن که کاری پیش نمی‌رود.
آیا کتاب گران است؟ فرصت کتاب خواندن نداریم؟ مردم حوصلۀ کتاب خواندن ندارند؟ کتاب خوب کم شده یا پیدا کردن آن سخت است؟ و یا شبکه‌های اجتماعی بلای جان کتاب شده است؟
از این سری سؤالات و شاید بهانه‌ها همۀ ما داریم ولی اگر واقعاً نگران هستیم و دل‌مان می‌خواهد از این وضعیت رهایی پیدا کنیم (و لااقل پیش وجدان خود تلاشی کرده باشیم) باید و باید دست به دست هم بدهیم و همدیگر را یاری کنیم. این تنها راه چاره برای جامعۀ ماست.
امروز هم راه‌اندازی برنامه کتاب‌خوون یکی از همین تلاش‌هاست.
البته قرار نیست ما اینجا معجزه‌ای صورت دهیم و ادعای این کار را هم نداریم. فقط مدعی آغاز تلاشی تازه هستیم که تصور می‌کنیم می‌تواند کمک خوب و مناسبی در مسیر کتاب‌خوانی اهلِ‌کتاب باشد. موفقیت این کار هم بستگی به حضور و همراهی تک‌تک افراد مرتبط با کتاب دارد: از کتاب‌خوان ساده و یا حرفه‌ای گرفته تا تمام مرتبطین با کار کتاب مثل نویسنده، ناشر، کتاب فروش و غیره.
پس حالا که شما هم دغدغه‌ای مثل ما و همۀ دوستداران کتاب دارید، همراه شوید و ضمن این همراهی، اشکالات کار را به ما گوشزد کنید.
باور کنید به سادگی می‌پذیریم و سپاسگزار شما خواهیم شد، چون قصد داریم کتاب‌خوون را خانۀ خود بدانید.

جستجوی کتاب: برای اشتراک گذاری نظرات و دوستیابی با علائق مشترک!